​LEGO – nauka podczas zabawy

LEGO – nauka podczas zabawy.

Klocki LEGO to znakomita forma zabawy, która pozwala najmłodszym na formę aktywności umożliwiającą rozwój kreatywności oraz zdolności motorycznych. Dziecko układające klocki Lego trenuje takie zdolności jak spostrzegawczość, wyobraźnię, logiczne myślenie, pamięć, a także zmysł estetyczny. Zabawa klockami Lego dostarcza mnóstwo rozrywki, a także rozwija i kształtuje mózg. Dzieci pochłonięte budowaniem coraz to nowszych konstrukcji, nawet nie zauważają, że przy okazji uczą się wielu ciekawych umiejętności.

Klocki Lego rozwijają wyobraźnię.

Nie od dziś wiadomo, że dziecko zdobywa pierwsze informacje o świecie właśnie podczas zabawy. To podczas rozrywki oraz odgrywania konkretnych scenek, najmłodsi poznają system funkcjonowania świata, a także jego mechanizmów, zdobywają wiedzę na temat zwierząt lub pojazdów.

Klocki Lego pozwalają najmłodszym na zupełne puszczenie wodzy wyobraźni. Konstruując kolejne elementy, dziecko jest ograniczone tylko poprzez swoją wyobraźnię i kreatywność. Klocki Lego pozwalają na wyrażenie swoich opinii oraz emocji, a także spełnienie pragnień. 

Ponadczasowa lekcja cierpliwości.

Klocki LEGO uczą dzieci konstrukcji, a także cierpliwości. Najmłodsi spędzają często długie godziny na konstrukcji pojazdu, którym później będą mogli kierować. Jest to bez wątpienia cenna lekcja życia, ukazująca znany fakt, że włożony wysiłek przyniesie owoce w późniejszym czasie. Dodatkowo, klocki LEGO to zabawka ponadczasowa, która wciąż ewoluuje i wciąż dostarcza klientom nowe zestawy, jednak sam typ i rodzaj zabawy nie zmienił się na przestrzeni wielu lat. Taka ponadczasowość oraz uniwersalność są powodem, dlaczego klocki Lego stały się tak popularne i uwielbiane przez dzieci.

Zabawa dla całej rodziny.

W dzisiejszych czasach najmłodsi uwielbiają spędzać czas przed komputerem grając w kolejne gry. Jednak trzeba przyznać, że choć trudno na co dzień oderwać je sprzed monitorów, to klocki LEGO z pewnością posiadają tą siłę przyciągania, która choć na chwilę pozwoli zapomnieć o elektronicznej rozrywce. Klocki LEGO pozwalają spędzić miło czas najmłodszym, także w towarzystwie rodziców, kiedy to cała rodzina jest zaangażowana we wspólną konstrukcję zestawu Lego.